Kolorowe walizki

Walizka jako przedmiot nieodzowny w każdej podróży powinna być nie tylko pojemna, duża i wygodna w transporcie ale także elegancka, gdyż jej wygląd i czystość wiele mówi o jej właścicielu. Kiedy często podróżujemy i są to wyjazdy różnego rodzaju warto zaopatrzyć się w kilka waliz dwie lub nawet trzy, wtedy będzie można dopasować wygląd bagażu do charakteru podróży.

Wybierając się na niezobowiązujący urlop nad morze, na plażę itp. można bez skrupułów zapakować się do kolorowej i miłej dla oka walizki kojarzącej się z wypoczynkiem i czasem beztroski. Zwłaszcza bagaże dla dzieci powinny być kolorowe i zabawne, wtedy dziecko chętniej własny bagaż poniesie, pociągnie i samodzielnie go spakuje. Obecnie w sklepach nie brakuje fikuśnych dziecięcych walizeczek na kółkach w kształcie lub z elementami imitującymi jakiegoś zwierzaka pingwina lub kota.

Zwłaszcza dziewczynki uwielbiają tego typu akcesoria gdzie mogą zabrać swoje ukochane lalki ich ubranka i inne elementy wyposażenia potrzebne do zabawy w podróży. Gwarantują one wesoły wyjazd i uśmiech na twarzy naszych milusińskich.

Także dorośli nie powinni się przejmować i spokojnie mogą zaopatrzyć się w kolorową walizkę na różne wyjazdy. Niektórzy producenci toreb i waliz podróżnych wprowadzili do najnowszych kolekcji jaskrawe kolory. Jednym ze względów przemawiających za kupnem takiego bagażu jest to, że zawsze ją rozpoznamy bo jest szansa, że nasz bagaż jako jedyny będzie miał taki kolor. Inną przesłanką może być chęć odmiany i porzucenia znudzonych ciemnych i klasycznych kolorów na rzecz tych fantazyjnych i zaskakujących dzięki którym każda wycieczka nabierze barw.

Jeśli natomiast podróż ma charakter typowo służbowy i jesteśmy zobowiązani do zabrania także torby z laptopem wskazane są kolory bardziej stonowane czarne, szare, granatowe i ciemnozielone, będą się one lepiej komponować ze strojem służbowym garniturem bądź też damską garsonką lub kostiumem. Pani w delegacji, elegancko ubrana może wyglądać niepoważnie z fikuśną i pstrokatą walizką u boku.

Tak więc nawet wybór bagażu podręcznego a zwłaszcza jego koloru uzależniony jest od rodzaju sytuacji, zatem warto mieć w szafie kilka walizek na różne okazje wyjazdowe. Obecnie koszt ich zakupu nie jest tak ogromny a i wybór bogaty.